Sorunlarınıza online çözümler

Online terapiler'e HOŞ GELDİNİZ...

|ANA SAYFA | | |ONLİNE TERAPİ | | | KİŞİLİK TESTİ | | ücretsiz SORU SOR I

Cinsel sorunar ana sayfası

Cinsel sorunlara iyi gelen bitkiler


Cinsel sorunların tedavisi genellikle psikolojik olmakla birlikte cinsel hayatı canlandırıcı ve bazı sorunların çözümünde faydalı olduğu düşünülen bitkiler de vardır. Çözüm aranan  cinsel sorunların çoğunluğu cinsel istek azlığı ve iktidarsızlık gibi problemler çevresinde odaklanıyor. Tıbbi olarak erkeklerdeki cinsel isteği arttıran bazı ilaçlar bulunmakla birlikte kadınlar için henüz etkinliği kanıtlanmış bir cinsel istek arttırıcı ilaç bulunmuyor. Ancak eskiden beri kullanıla gelmiş geleneksel olarak etkinliği tecrübe edilmiş her iki cinste de cinsel isteği arttırıcı bazı bitkiler bulunuyor. Cinsel sorunlar yaşıyorsanız ya da daha renkli bir cinsel yaşam istiyorsanız cinsel sorunlara iyi geldiği bilinen şu bitkilerden faydalanabilirsiniz.

Kuşdili, tarçın, kırmızı biber,susam ve ayçekirdeği: Erkekte ve kadında cinsel iktidarsızlık ve isteksizliği gideriyor.

Maydanoz ,nane ve vanilya: Erkeklerde cinsel gücü artıran iki bitkidir. Nane ayrıca; erkeklerde psikolojik iktidarsızlığı gidermede ve cinsel gücü artırmada etkili oluyor. Vanilya ise erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığa iyi geliyor  ve cinsel gücü arttırıyor

Zencefil ve kekik: Zencefil vücut üzerindeki  uyarıcı etkisi sayesinde erkeklerde  cinsel güç ve isteği arttırıyor. Kekikğin ise uyarıcı etkisi bulunuyor ve erkekte cinsel arzuyu artırıyor.

Kişniş: Sinir sistemi ve erkek cinsel arzusunu artırması üzerine olumlu etkisi bulunuyor. Günde bir kahve kaşığı kişnişin sıcak suda karıştırılarak tüketilmesi öneriliyor.

Kereviz: İç salgı bezleri üzerinde önemli etkileri olan kerevizin düzenli tüketilmesi durumunda erkeklerde iktidarsızlığı önleyici etkisi bulunuyor.

Çam fıstığı:İçeriğinde zengin E vitamini barındıran çam fıstığı cinsel isteksizlik ve çökkünlüğe iyi geliyor. Yine psikolojik faktörlerle ortaya çıkan  cinsel isteksizlik ve tükenmişliğe olumlu tesirde bulunuyor.


9-Geçmişe baktığınızda cinsel yaşantılarınızla ilgili  neler görüyorsunuz ve değiştirmek istediğiniz şeyler var mı?

Kaynak:(www.onlineterapiler.com) Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısmi alıntılar yapılabilir ve devamı için makale lingi eklenebilir, ancak link kaynağı gösterilmeden veya yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Diğer cinsel sorunlar hakkında ayrıntılı bilgiler için Cinsel sorunlar sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 
© 2010-2015 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır