Sorunlarınıza online çözümler

Online terapiler'e HOŞ GELDİNİZ...

ANA SAYFA | | |ONLİNE TERAPİ | | KİŞİLİK TESTİ | | ücretsiz SORU SOR III|

Cinsel sorunlar ana sayfası

Cinsel terapi vaka örnekleri

örnek-1: Laura:
Laura 46 yaşında 4 çocuk annesi bir bayandı. Laura’yı geçen yıl her hafta gördüm, sık sık yaptığı gibi kocasıyla ilgili konuşmak istedi ancak bu sefer konu farklıydı.
Lora bir süre aralarındaki problemlerden bahsetti.” Birkaç yıl önce, ben 32 yaşındayken iki yıl boyunca hiç ilişkiye girmedik. Bir arkadaşıma bu konudan bahsettim ve o da bana “gördüğüm kadarıyla burada senin üç seçeneğin var: Ya görmezden geleceksin, ya bir ilişki yaşayacaksın ya da kendini tatmin etmeyi öğreneceksin” demişti.  Otuziki yaşındaydım ve bir kadının kendini nasıl tatmin edeceğini bilmiyordum. Eşimi beklemeye çalışıyordum. Çünkü eğer evliysen bu işi eşin yapmalıydı. Ama her zaman bunu başaramıyordu. Beklemek boşaydı, beni nasıl tatmin edeceğini bile bilmiyordu. Bunu ona kaç kere söyledim ama öğrenemedi.
Lora ile  biraz daha konuştuk ve oturumun sonunda müşterim ofisimden ayrılırken biraz şakacı bir gülümsemeyle ve bir iç çekişle “artık  ne kadar azgın olduğumu biliyorsunuz” dedi
“İnsanlık işe” dedim
“İnsanlık işte” dedi daha büyük bir gülümsemeyle
“Artık ikimizde birbirimizin insan olduğunu biliyoruz”, dedim bir yandan da hoşçakalın anlamında başımı eğerken.

Örnek-2:Blumia nervosadan eşcinselliğe…

Kırk Yaşlarında beker bir kadın duruyordu karşımda, kendini bu haldeyken çok çekici bulduğunu ama sürekli yediklerini kustuğu için terapiye başvurduğunu belirtmişti. O anlattıkça karşımda duran vakanın çok ciddi bir sorun yumağı içinde olduğunu anlıyordum.Hayatı boyunca onu etkileyen önemli olayları hatırlamasını istedim. “Aslında ergenlik ve daha önceki yıllarda çocuksu ve gerçek dışı fantezilerim artı korkularım vardı.Hamile kalmak benim için en büyük tehlikeydi.Geceleri kabuslarla uyanırdım bu nedenlerle.Hamile kaldığımı ve karnım kocaman sokaklarda gezdiğimi, herkesin bana iğrenerek bakıp kahkağa attığını gördüm.Hamile kalmak büyük bir çirkinlik demekti, beden yapımı bozacak bir şeydi çünkü.Çocuk yaşlarda bile bunu düşünüyordum.Mesela bir şekilde hamile kalırsam kimsenin beni görmeyeceği bir köye yerleşmeyi düşünüyordum”. Ve bu terapiler ilerledikçe onun yeme içme sorununun altında çocukluktan itibaren kadınlık erkeklik arasında için için bir cinsel kimlik çatışması yaşadığı ortaya çıktı. Bana güvendi ve hayatında ilk defa bu sırrını benimle paylaştı.Çünkü asla bu belirsizliği ortaya çıkartamamıştı.Hamileliğe karşı bir red oluşmuştu ve bu nedenle erkekelerden uzak duruyordu.Ve o aslında bir erkek gibi hissediyordu kendisini. “Biliyormusunuz doktor; ilk defa bir hemcinsime ilgi duyduğumda 14 yaşındaydım,benim yaşımdaki arkadaşlarım tamda o dönemde erkeklerden nekadar hoşlandıklarını anlatıyorlardı. Hatta yakın bir kız arkadaşımdan için için hoşlanıyordum ve buna bir anlam veremiyordum. Bu nedenle utancımdan yüzüne bakamıyordum ama sonraları bu duygulara alıştım. Bir türlü açığa çıkartamadığım hislerimi içime gömdüm.(Füsun Saka,yeterki sen iste s.54)

 

Cinsel sorunlar ana sayfasına dönmek için tıklayın

| © 2010-2015 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır