Kalemle yaptığınız istemsiz karalamalar veya resimleriniz hatta imzanız iç dünyanızı yansıtıyor

yazıdan karakter ve kişilik analizi-imza ve istemsiz karalamalar

Bir telefon görüşmesi yaparken veya bir toplantı sırasında  düşüncelere daldığınız ve elinizdeki kalemle önünüzdeki kağıda farklı geometrik figürler veya resimler çizdiğiniz oluyor mu?

Sanırım herkesin oluyordur ve yaptığınız şekillere baktığınızda bunların ne anlama geldiğini de merak etmeyeniniz yoktur.

Yazıdan karakter analizi ve imzadan karakter tahlili yaparak bir kişinin karakteri hakkında fikir sahibi olmak mümkün. Grafoloji dediğimiz bilim dalı grofoanaliz ile yazı biçiminizden karakter analizi yapma dışında istemsiz karalamalarımız konusunda da bize ilginç bilgiler sunuyor.

İşte istemsiz olarak çizdiğiniz resim veya şekillerin sizin  iç dünyanız hakkında hangi ipuçlarını verdiğini merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

1) Geometrik figürler mi çiziyorsunuz

Daireler ve ovaller çizmek


Daire en harmonik figür olarak algılanıyor. Eğer sık sık daire veya oval çiziyorsanız: Sakinlik, özgüven ve sistemlilik sizin temel karakter özelliklerinizdir. Siz yaşam enerjisi ve yeni ideallerle dolu bir insansınız. Büyük veya orta boyutlu daireler (ovalleri), esasen dışa dönüklüğün ifadesidir ve dışa dönük,sosyal kişiler bu şekilde çiziyor. Küçük boyutlu daireler (ovaller) ise, aksine, içe dönüklük ve gizlilik belirtisidir.

Eğer  çizdiğiniz resimler içerisinde daireler (ovallar) daha çok yer kaplıyorsa, o zaman endişelenmenize gerek yoktur. Bu sizin hayatınızda her şeyin yolunda olduğunun göstergesidir. Çok küçük boyutlu daireler (ovallar) ise, sizin yorulduğunuzun işaretidir.

Üçgen çiziyorsanız
Siz dikkatli ve işini bilen birsiniz. Her işte başarı kazanmaya alışmısınız. İş hayatınızda daima başarı kazanmanıza rağmen, iletişimle ilgili çok ciddi sorunlar yaşıyorsunuz. İlkesel olmanız, sizin hayatta mutlu olmanıza engel olan esas sebeplerdendir. -Çokgenler (kareler, düzbucaklılar vb.)
Bu tip figürlerin sahipleri analitik akla sahip ve net ilimlere açık oluyorlar. Bu insanlar ayrıca entelektüel ve gerçekçi olurlar. Ancak onların bu karakter özellikleri onlarda sık sık ruh değişimine yol açıyor. Bu insanlar hep iç alemleri ile mücadelede oluyorlar. Her adımlarını yüz ölçüp, bir biçerler. Onlarda spontanlık(kendiliğindenlik) ve rahatlık eksiktir, kararlarında hep mızmız olurlar.

2) Çizgilerin anlamı

Dalgalar
çiziyorsanız
Bu insanlar hayaller aleminin sürekli sakinleridir. Onlarda hep yeni ve ilginç fikirler olur.Fantazilerini işin içine sokarlar, çok başarılı işlere imza atabilirler. Bu insanlar, genellikle, sanatsal şeylerle yakından ilgilenen insanlardır. Onlar ayrıca, çevrelerindeki insanlarla iyi ilişkiler içinde olurlar. Dezavantajları ise şu ki, başladıkları işi sona ulaştırmakta zorlanırlar.

Zig-zaglar çiziyorsanız
Bu kişiler  duygusal ve itici insanlardır. Daima aktif ve arayış içindedirler. Bir konu hakkında karar vermeden önce sakinleşmeniz ve oturup düşünmenizi öneririm.
-Kesik kesik çizgiler.
Bu insanlar, genellikle, özgüveni ve rekabet gücü düşük olan insanlardır.Lakin buna rağmen, onlar sakin ve rahat bir karaktere de sahiptir. Herhangi bir adımı atmadan önce oturup düşünmenin, faydasını görüyorsunuz.

3) Bitkiler ve ağaçlar


Ağaçlar
Boş zamanlarında ağaç resimleri çizen insanlar hakkında söz söylemek çok kolaydır. Öyle ki, bu insanlar genellikle hep kendilerini yansıtan ağaçların şeklini çiziyorlar.

Eğer sağlıklı iri gövdeli, büyük yapraklı ağaç şekli çiziyorsanız, o zaman sizin akıllı ve bağımsız bir insan olduğunuz düşünülebilir. Siz dürüstsünüz, yalanı kabul edemiyorsunuz. Yine siz aktif bir insansın. Fakat daima dinleme ihtiyacı duyuyorsunuz. Anlamanız gerekiyor ki, hep güçlü olmak zorunda değilsin. Bazen bazı zayıflıklarınız da olabilir, bunu kabul etmelisiniz.

Eğer sağlıklı dallarında canlı yapraklar olan ağaç çiziyorsanız (örn: Kayın gibi) bu sizin dışa dönük bir insan olduğunuzu gösteriyor. Yalnızlık sizin için adeta hayatın sonudur. Ailenize bağlı birisiniz, çocukları çok seviyorsunuz, birileri için kendini feda edebilecek bir yapınız var. Yakınlarınıza sık sık sürprizler yapmayı çok seviyorsunuz. Ancak zaman zaman kendinizi unutuyorsun.

Eğer sık sık çıplak, yaprakları dökülmüş ince ağaçlar çiziyorsanız, bu demek oluyorki, acil değişikliğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Kendi hayatınız hakkında düşünün. Kendininizi tatmin edilmemiş ve hayal kırıklığı içinde hissediyorsunuz, radikal değişiklikler yapma vaktiniz gelmiş görünüyor. Hayatta denemeler yapmaktan çekinme! Cesur adımlarla ileri git, o zaman istediğin her şey gerçekleşecek.


Güllerin anlamı
Gülleri esasen ince kalpli, alıngan karaktere sahip insanlar çiziyoryorlar. Bu insanlar küçük detaylar karşı çok hassas olurlar, düşünceleri sınır tanımıyor. Onların çok dostları olur. Fakat buna rağmen, onlar hayatta kendilerini hep yalnız ve savunmasız hissediyorlar.

4) Hayvanlar:

Köpek resmi çizenler
Sizin esas özellikleriniz: sadakat, dürüstlük ve adalet. İnsanların güvenini kazanmayı başarıyorsunuz, aynı zamanda, çok iyi sır saklayabiliyorsunuz.Çok dostun var ve bu dostlar için öncelikli konumasınız. Sizden zayıf olanlara karşı çok duyarlısınız. Çalışmalısınız ve hayata daha gerçekçi bakmalısınız. Bilmelisiniz ki, hayat sadece beyaz ve siyah renklerden oluşmuyor.

Kedi resmi çizenler
Seni başkalarından ayıran özelliğin seçici zevklerin. Konfor ve sakinliğe çok önem veriyorsunuz. Sosyal melankoliye açık oluyorsunuz. Bazen kendi egoistliyinize göre yakınlarınınızın kalbini kırıyorsunuz. Dostlarınıza ve yakın çevrenize karşı daha dikkatli olmalısınız.


At resmi
At resmi çiziyorsanız eğlenceyi, bayramları ve insanlarla iletişim halinde olmayı çok seviyorsun, dikkatlerin odağında olmak tam da sizliktir. Çoğu zaman popülerliğinizi kötüye kullanıyorsunuz. Bazı şeylere aşırı bağlanıyor ve isteklerinizi tutkulara dönüştürüyorsunuz. Ama artık şunu anlamalısınız ki, vaktinde durmazsanız, her şey daha da kötü olacak.

Yılan.
Sen hayatta sadece kendisine güvenmeye öğrenmişsin. Bir o kadar da dışa dönük değilsin. Sık sık iç dünyanla tek başına kalıyorsun. Bazense, kendi duygularının farkında bile olamıyorsunz.

5) Fantastik varlıklar.

Senin fantazilerin sınır tanımıyor, çok enerjik ve aktif bir insansın. Kendi hayatını spontan olaylarla tasavvur edemiyorsun. Daima birinci olmak için mücadele ediyorsun. Güzel ve akıcı konuşman var, kendine çok kolaylıkla dinleyici toplamayı biliyorsun. İnsanlarda en çok akla değer veriyorsun.


6) Harfler ve imzaların anlamı.

Harfler.
Eğer boş vakitlerinizde çeşitli harfler karalıyorsanız, sizi hayalperest olarak adlandırmak doğru olur. "Göklerde Uçuyor" cümlesi tam olarak sizi tanımlıyor. Hafif ve hafif tarz yazılmış harfler hoş şahsiyetliğin belirtisi, sert ve kaba harfler ise bunun aksinin göstergesidir. Ancak her iki durumda da, yaratı fikirleri olan birisin.

İmzalar
İmzadan karekter tahlili nasıl yapılır.
İş arasında boş kaldığında kendi imzasını atan insanlar zamanlarının çoğunu kendilerini geliştirmeye ve donatmaya sarf ediyorlar. İmza karakter analizi yaparken şu konulara bakılır: Eğer imza düzenli ve anlaşılırsa, bu o kişinin çok açık sözlü olduğunun göstergesidir. Karmaşık ve anlaşılmayan imza o kişinin kişiliğinin de karmaşık olduğuna işarettir. Bu insanlar, aynı zamanda, barış yanlısı oluyorlar. Rekabet ve kişiler arası mücadelenin oluşmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Daima kendilerini teyit etmeye çalışıyorlar. Biraz etrafındakilere de dikkat etmeleri iyi olur.

Kaynak:(www.onlineterapiler.com) Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısmi alıntılar yapılabilir ve devamı için makale lingi eklenebilir, ancak link kaynağı gösterilmeden veya yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

 

 

Anasayfa | Soru Sor | Kişilik testi | Online Terapi istiyorım | © 2010 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır