Kadınlar Neden parkedemez

Almanya da ünlü kadın dergisi Brigitte, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Kadınlar neden geri park edemez? sorusunun yanıtını aramış.Varılan sonuçlar şu şeklide:


-Kadınlar erkeklerden daha dikkatli araç kullanıyor. Çünkü kadınlar araç kullanma yetenekleri konusunda şüphe duyuyorlar. Bu da kendilerine haddinden fazla güvenmelerini engelliyor.


- Erkekler hata yaptıklarında suçu başkalarında arıyorlar. Kadınlar ise hatayı kendilerinde arıyorlar.


- Erkekler trafikte sorumsuz davranıyorlar. Kadınlar ise annelik içgüdüsü nedeniyle, çevresindekiler için de kendilerini sorumlu hissediyor ve bu yüzden aşırılı dikkatli davranıyorlar.


- Kadınların hızlı otomobil kullanmaktan korktuklarına dair bilimsel bir kanıt yok. Ancak, erkeklerin hız yaptığı bilinne bir gerçek.Bu da onların daha fazla hata yapmasına neden oluyor.


- Kadınlar otomobil kullanırken daha dikkatli davranıyor ve agresif değiller bu nedenle daha az hata yapıyorlar. Doğası gereği güç gösterisi yapmıyorlar. Erkekler ise tam tersi. Trafikte güç gösterisi yapıyorlar. Hele yanlarında bir de kadın varsa, kendilerini adeta bir savaşın içinde hissediyorlar.


- Erkekler kadınlara kıyasla ciddi kazalar yapıyorlar. Tipik erkek ve tipik kadın kazaları var. Aşırı hızla virajda yoldan çıkma ya da aşırı hızla otomobilin hakimiyetini kaybetme tipik erkek kazaları.


- Virajda kaldırıma çıkma, geri park ederken çarpma ise tipik kadın kazaları arasında gösteriliyor. Ayrıca kadınlar trafikte geçiş üstünlüğünü kendilerinde zannediyorlar. Erkeklerin kendilerine geçiş üstünlüğü vermesini bekliyor bu yüzden kaza yapıyorlar.

Panelde Kadın Hakları Savunucusu Prof. Jutta Amendinger ilginç bir konuşma yapmış. Günümüzde kadınların hayatın her alanında olduğunu belirtip şöyle devam etmiş: Erkeklerin bu dünyada kadınlara kaptırmadıkları iki kalesi kaldı. Bu iki kale ayakta işemek ve geri park etmek.

Kaynak: www.onlineterapiler.com

Anasayfa | Soru Sor | Kişilik testi yap | Online Terapi | © 2010 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır