Online terapi ve online psikolog sitesi

 

2010 yılından beri Türkiye'de faaliyet gösteren www.onlineterapiler.com internet sitesi 10 yıldır yayın hayatına kesintisiz olarak devam ediyor. web sitemiz online psikolog uygulaması sayesinde psikologları danışanların evine getiriyor. Psikolağa ücretsiz soru sorma, mmpi kişilik testi ve online terapi gibi uygulamalar hakkında önemli bir girişim olan online terapi sitesi Türkiyedeki ve dünyadaki bir çok psikoloğa da örnek oluyor.

Yayın hayatına başladığı dönemlerde online terapi olmaz önyargısına maruz kalan online terapi sitesi artık bir çok uzman ve danışan tarafından taktir görüyor.

Amerika Psikiyatri Derneği (APA)'nın da aralarında bulunduğu psikoloji meslek örgütlerinin üst üste yaptığı olumlu açıklamalar ve online terapi konulu bilimsel yayınlar online terapinin etkinliğini ortaya koyuyor.

Türkiye'de yeni gelişen online terapi siteleri ABD ve Avrupa ülkelerinde 20 yıla yakın süredir var.

New York Times gazetesinin online terapi sitelerini tanıttığı bir habere göre bünyesinde farklı alanlarda uzman 900 psikolog ve psikiyatrist görev yapan bir online terapi sitesindeki psikologların seans ücretleri  saat başına 140-150 TL arasında bulunuyor ve online terapi sitesini her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor.

 


Tarih: 08/10/2015