Online terapi ve psikolog ücretleri

 

Psikolog terapi ücretlerinin yüksek oluşu psikolog arayışında olanları farklı alternatiflere yöneltiyor. Kimi psikolog yerine büyücülere ve muskacılara başvurup çare ararken bu yolun aslında hiç de ekonomik olmadığını geç de olsa anlıyor, kimileri ABD ve Avrupada uzun zamandır güvenli şekilde uygulanan online terapiyi tercih ediyor.

Ücretsiz terapi arayanlar ise soluğu Devlet hastanelerinde alıyor; ancak kendisine yeterince zaman ayrılmadığından ve yoğunluktan şikeyet edenler özel psikolog arayışına devam ediyor.

Kliniklerde uygulanan terapilerden pek de bir farkı olmayan online terapi ücretleri yüzyüze terapilere göre çok daha ucuz fiyatlara yapılıyor.

Örneğin Nışantaşında bir psikoloğa 50 dakikalık seans için 300TL ödenirken aynı psikologla online terapi yapıldığında bu terapi fiyatları 100-150TL ye kadar düşüyor. Hatta bazı uzman psikologlardan saati sadece 85TL ye ucuz online terapi almak bile mümkün.

Hesabını ve bütçesini düşünen kişilerin yanı sıra maddi kaygısı olmasa bile iş dünyasının önemli aktörleri de online terapiyi tercih edebiliyor.

Online terapi ve psikolog ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinin

 

 


Tarih: 08/10/2015