Kişilik testi ve mmpı testi uygulaması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pomem kişilik testi nedir? 5 faktör kişilik testi ve mmpı testi uygulaması

pomem kişilik testi

Bilindiği gibi bir çok işyeri artık eleman alımında ve mülakat öncesinde başvuru sahiplerine kişilik testi uygulamaktadır. Yine bazı kurumlar öğrenci alımında da kişilik testi uygulamaları yapmaktadır.

Polis meslek yüksek okuluna öğrenci alımı için 2012 yılında yapılan mülakatlarda (Pomem mülakatları), Polis Meslek Yüksek Okullarında (PMYO) öğrenci alımı için ilk defa kişilik testi uygulaması başlatıldı.Polislere ilk olarak 5 faktör kişilik testi uygulaması başlatıldı.

Böylece işe alımlarda bazı ciddi ve büyük kurumların rutin olarak uyguladığı (Örneğin Türk hava yolları gibi) kişilik testleri polis meslek okullarına öğrenci alımlarında da uygulanmaya başlamış oldu.

Pomem Kişilik Testi Nedir? 5 faktör kişilik testi,envanteri

Pomem kişilik testi uygulamasına katılan Pomem adaylarının ifade ettiklerine göre uygulanan testte 120 soru sorulmuş. Kişilik testinin zorluk ya da kolaylık diye bir özelliği bulunmuyor.Herkesin cevap verebileceği bir kişilik testi Pomem. Kişilik testi sorularına verilen cevaplara göre sözlü mülakat sürecinde kurul üyeleri kişiliğib polisliğe uygun olmadığına bakacaklar.

Pomem Kişilik Testi, Pomem Mülakat Sürecinde nezaman uygulanmaktadır?

Pomem kişilik testi olarak adlandırılan test tahminimize göre psikolojide uygulanan 5 faktör kişilik envanter testidir. Pomem psikolojik testi olarak adlandırılmaktadır. 2012 yılındaki pomem mülakat sürecinde pomem kişilik testi soruları sorularak yapılan uygulama sınavların ilk aşamasında uygulanmıştır.

Beş faktör kişilik testi ile şu 5 kişilik özelliği değerlendirilmektedir: Dışadönüklük,yumuşakbaşlılık,sorumluluk,duygusal dengesizlik, deneyime açıklık.

5 faktör kişilik testi envanteri'nin test maddeleri ise şunlardan oluşmaktadır: Silik,durgun,arka planda kalan,etkisiz,uyuşuk,donuk,dikkat çekmez,neşesiz,yalnız,acımasız,asi,hoşgörüsüz,bencil,kindar,Kibirli,İnatçı,Rekabetçi,disiplinsiz,
sorumsuz ,hazırlıksız,gayretsiz ,dikkatsiz ,düzensiz,hırslı değil,sabırlı,rahat,sakin,yimser,kaygısız,huzurlu,tutarlı,ilgileri dar,alışılmış,meraksız,dar görüşlü,yeni ilişkilere kapalı,hayal gücü zayıf,sanata ilgisiz,tutucu,kayıtsız

Kişiliği değerlendirmede kullanılan diğer ve en kapsamlı kişilik testi ise MMPI kişilik testidir

MMPI Kişilik testi hakkında ayrıntılı bilgi,mmpı kişilik testi değerlendirmesi ve mmpı testi çözmek için aşağıdaki

mmpı testi uygulama sayfamıza tıklayın : mmpı testi yap


Güncelleme tarihi: 19/08/2015

| © 2010-2015 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır