online terapi


 

 


Uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle gözaltına alınan ünlüler

Yakın ve geçmiş zamanda bir çok ünlü isim uyuşturucu madde kullandığı için ya gözaltına alındı ya da cezaevinde yattı. İşte sizi şaşırtacak ünlü isimler:

berrak tüzünBERRAK TÜZÜN

Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Nehir Erdoğan ve Engin Altan Düzyatan gibi isimlerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonunda adı geçen ancak sadece uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle dosyası ayrılan oyuncu Berrak Tüzünataç hakkında "uyuşturucu madde kullanmak için satın almak" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.Mahkeme, tutuksuz sanık Berrak Tüzünataç hakkında 'Uyuşturucu madde kullanmak ve satın almak' suçundan "tedavi" ve "denetimli serbestlik tedbiri" uygulanmasına karar verdi. 

 

kenan imirzalıoğlu uyuşturucuKENAN İMİRZALI OĞLU

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak ve Engin Günaydın'ın da aralarında bulunduğu 53 kişinin yargılandığı uyuşturucu davasının 8. celsesinde mahkeme, ünlü isimlerin çoğuna "Uyuşturucu kullanmak" suçundan ceza verdi.

 

 

 

 

engin günaydınENGİN GÜNAYDIN

 

 

 

 

 

 

 

sarp apak SARP APAK

 

 

 

 

 

 

NURİ ALÇO UYUŞTURUCUNURİ ALÇO

Filmlerdeki gazoz sahneleriyle ünlenen ve birçok sinema filminde rol alan Nuri Alço da şöhretin ilk yıllarında uyuşturucuyla tanıştı. Bağımlısı olduğu uyuşturucuyu bir müddet sonra satacak kadar kötü pozisyona gelecekti. Hatta yaşamının bir kısmını cezaevinde geçirdi

 

 

 

 

deniz seki uyuşturucuDENİZ SEKİ

Uyuşturucu kullanmak ve kullananlara temin etmek için bulundurmak suçundan tutuklanan ünlü şarkıcı Deniz Seki, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

 

 

 

 

 

kenan kalav KENAN KALAV

Yıldızının en parladığı dönemde uyuşturucu kaçakçılığı suçuyla İspanya'da tutuklanan Kenan Kalav, yıllarca hapiste kaldı.

 

 

 

 

ebru şallı uyuşturucuEBRU ŞALLI

1999 yılıda kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı. Ardından tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün kaldı.

 

 

 

 

 

yıldız tilbe uyuşturucuYILDIZ TİLBE

1996 yılında esrar kullandığı için gözaltına alındı. Tilbe, Balıklı Rum Hastanesi"nde esrardan kurtulmak için tedavi gördüğünü açıklamıştı.

 

 

 

 

ÖZLEM TEKİNÖZLEM TEKİN

 

 

 

 

 

 

ozan orhon uyuşturucuOZAN ORHON

Narkotik polisi sosyeteye yönelik operasyonlarına hız verince, ünlüleri ihbar edenler de çoğalmaya başlamıştı. Yapılan ihbarlardan birisinde ise şarkıcı Ozan Orhon'un işyeri adresi verilmişti. Mağazada 25 gram esrar maddesi bulunmuştu. Orhon, müşterisi tarafından bırakılmış olabileceğini söylese de gözaltına alınmaktan kurtulamamıştı. Şişli Adliyesi'ne sevk edilen Orhon, üç saat savcıya verdiği ifadenin ardından serbest bırakılmıştı.

 

 

kaya çilingiroğlu uuşturucuKAYA ÇİLİNGİROĞLU

Narkotik Şube'nin arşivine girildiğinde, bir tanıdık isme daha rastlanıyordu. Kaya Çilingiroğlu, geçmişinde uyuşturucu kullanmak iddiasıyla baskın yemiş, gözaltına alınmış ve emniyette sorgulanmıştı.

 

 

 

 

ceyalanKÜÇÜK CEYLAN

Küçük Ceylan, sanatçı menajeri Mustafa Kocadağ'ın Narkotik Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifade doğrultusunda yakalanarak gözaltına alınmıştı.

 

 

 

 

yalçın dümerYALÇIN DÜMER

Sinemacı Yalçın Dümer de uyuşturucu kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı

 

 

 

 

fatih ürekFATİH ÜREK

Polis, gözaltına alınan uyuşturucu satıcılarının müşteri defterini ele geçirmişti. İncelemeye alınan ajandada Fatih Ürek'in ismi de bulunmaktaydı. Narkotik şube dedektifleri hemen harekete geçerek sosyete barlarının gözde sanatçısı Fatih Ürek'i gözaltına almıştı.

 

 

 

azer bülbülAZER BÜLBÜL

Azer Bülbül de uyuşturucu satıcılarının verdiği ifadeler doğrultusunda yakalanarak gözlem altına alınmıştı.

 

 

 

 

alev sayınALEV SAYIN

Uyuşturucu batağına düşmüş ünlülerimizden birisi de sinema oyuncusu Alev Sayın'dır. Bir zamanlar o da Kenan Kalav gbi Yeşilçam'ın en çok aranan oyuncuları arasındaydı. Alev Sayın da uyuşturucu işine bulaşınca, cezaeviyle tanışan ünlüler arasında yerini alması kaçınılmaz olmuştu.

 

 

 

ebru şimşek uyuşturucuEBRU ŞİMŞEK

Extacy uyuşturucu haplarla ilgili olarak ilk gözlem altına alınan ünlü manken Ebru Şimşek olmuştu.

 

 

 

 

niran ünsalNİRAN ÜNSAL

Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şarkıcı Niran Ünsal, yakalandıktan sonra eski eşi Peker Açıkalın'ın da uyuşturucu kullandığını iddia etmişti.

 

 

 

caner kurtaranCANER KURTARAN

Yaprak Dökümü'nde Şevket rolünü oynayan Caner Kurtaran, geçen yıl kokain yüzünden rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmıştı. İki yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Kurtaran'ın davası sürerken, geçtiğimiz günlerde kokainden ikinci kez hastanelik olduğu ortaya çıktı... Kurtaran bu olaylar yüzünden diziden ayrılmak zorunda kaldı.

 

 

güven kıraçGÜVEN KIRAÇ

Güven Kıraç'a 2007 yılında teknik takibe alınan bir uyuşturucu satıcısı ile telefon görüşmesi nedeniyle hakkında dava açılmıştı. Kıraç, 'denetimli serbestlik' şartıyla kurtulmuştu

 

 

 

 

 

okanOKAN KARACAN

Adı uyuşturucuyla anılan ünlüler kervanına Okan Karacan da katıldı. Polis Karacan'ı uyuşturucu madde kullanımına teşvik etmekten ve müşteri bulmaktan gözaltına alınmıştı

 

 

 

tarkanTARKAN

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Tarkan, sorgusunun ardından adliyeye sevkedildi. Savcının tutuklama talep etmemesi nedeniyle ünlü sanatçı serbest bırakıldı.

 

 

 

 

tatlısesİBRAHİM TATLISES
Uyuşturucu kullandığı sık sık gündeme gelen İbrahim Tatlıses, bir televizyon programında geçmişte bunu denediğini, gençlerin kesinlikle uzak durması gerektiğini kendisi açıkladı.Besteci ve plak şirketi sahibi Burhan Bayar, 1981 yılında esrar içen bir grubun arasında İzmir Fuarı’nda yakalandı. Bu olay nedeniyle İbrahim Tatlıses de gözaltına alındı. 

 

 

 

hüzeyin paydaHÜSEYİN PAYDA 
Türk sinemasında klasikler arasında yer alan ‘Mezarımı Taştan Oyun’ adlı unutulmaz bir film yapmış olan Hüseyin Peyda’nın kokain kullandığını onunla yıllar yılı birlikte çalışmış olan Atıf Yılmaz, 1996 yılında yayınladığı kitabındaki anılarında açıkladı. Bu olay büyük yankılar yarattı.

 

 

 

 

münir özkulMÜNİR ÖZKUL
Türk tiyatrosunun duayenlerinden Münir Özkul, esrardan eroine tüm uyuşturucuları denedi. Özkul “Kendimi arıyordum galiba. Meğer ben buradaymışım” diyordu o günleri anlatırken.

 

 

 

 

 

afife jaleAFİFE JALE

Ünlü sanatçı, kokain kullandığından ve sahneye Türk kadınlarının çıkması yasaklandığı için defalarca gözaltına alındı, kimi zaman tutuklanıp cezaevinde yattı. Sonunda da ölümü kokain yüzünden oldu.

 

 

 

 

MIKE TYSON

Boksa yeni bir stil getiren ağır sıklet şampiyonu Tyson, son filmi ile ilgili yaptığı açıklamayla hayranlarını üzdü. 2009 ABD yapımı "Felekten bir gece" isimli filmde kendini canlandıran Mike Tyson, komedi filmindeki bu rolü uyuşturucu bağımlılığı yüzünden kabul ettiğini açıkladı.

AMES BROWN

Soul müziğin babası James Brown, yasalara defalarca karşı gelen isimlerden biriydi. En uzun hapis cezasını ise uyuşturucu yüklü bir araçla aşırı hız yaptığı için 1988 yılında aldı. 3 yıllık hapis cezasının ardından Brown, 1991 yılında serbest bırakıldı. Ancak şarkıcı hapisten çıktıktan sonra da suç işlemeye devam etti. 2004 yılında aile içi şiddetten dolayı tutuklandı.

ROBERT DOWNEY JR.

Sherlock Holmes'un başarılı aktörü Robert Downey Jr.'ın 1996 ile 2003 yılları arasındaki sabıka listesi oldukça kalabalık. Madde bağımlılığı suçuyla birkaç defa tutuklanan Downey Jr., rehabilitasyon süreçlerini de başarıyla tamamlayamadı. 1999 yılında çarptırıldığı hapis cezası 2003 yılında sona erdi

CAMERON DIAZ

WHITNEY HOUSTON

 

Kaynak: http://www.mynet.com/haber/foto-analiz/hapis-yatan-ve-gozaltina-alinan-unluler-1645645-59
(Erişim tarihi:8 ocak 2015)

 © 2010-2016 www.onlineterapiler.com online terapi sitesi Tüm hakkı saklıdır